DGS Kursu Ankara, DGS Kursları Dgs Kursu, Dgs Kursu Ankara, Dgs Kursları, Dgs Kursları Ankara, Ankarada Dgs Kursu, Ankaradaki Dgs Kursları, Ankara Dgs Kurs fiyatları, ücretleri ne kadar Dgs Kursu Ankara, Garantili Ankara Dgs Kursu, Dikey Geçiş Sınavı Kursu Ankara, Ankara Dgs Kursları, Ankara Dgs Kursu, Dgs Kursları Ankara, Ankara Dgs Kurs Fiyatları dgs yaz kursları

Artıvizyon Kariyer l DGS Kursları Ankara Dgs Kursları Ankara, ankara dgs kursu, ankara dgs kursları, ankara dgs dershaneleri, ankara kpss a kadro kursları, kpss b kadro kursları, kpss b grubu kursları, ankara dgs dershane fiyatları, ankara dgs kurs fiyatları, ankara dgs kurslar  dgs kursu, dgs kursu ankara, dgs kursları, dgs kursları ankara, ankara dgs kursu, ankarada dgs kursu, ankaradaki dgs kursları, ankara dgs kurs fiyatları, dgs kursu kızılay, dgs kursları kızılay, başkent dgs kursu, dgs kursu başkent, kazanma garantili dgs kursu, ücretleri ne kadar dgs yaz kursları

DGS Kursu Ankara, DGS Kursları Ankara

 

DGS Kursu Ankara | Artıvizyon Kariyer


    ·    NEDEN ARTIVİZYON?

 

·    Eğitim dönemimiz üç aşamalıdır;

 

· Dönem (Konu anlatımı) Kasım – Nisan ayı arası Türkçe, Matematik, Geometri ve Mantık derslerinin konu anlatımı tamamlanır.

 

· Dönem (Tekrar dönemi) Nisan- Haziran arası Anlatılan derslerin soru çözümü ve hızlı okuma teknikleri ile soru çözümleri yapılır. Soru çözümleri ile hem derslerin tekrarı yapılacak olup hem de hızlı soru çözme  taktikleri işlenecektir.

 

· Dönem ( Kamp dönemi ) hafta içi her gün bir deneme sınavı yapılıp, ardından bunların çözümleri hocalar eşliğinde yapılır.

 

·    3 dönemde öğrencinin alacağı ders toplamda 600 saattir.

 

· Dönem boyunca üç farklı yayın desteği verilecektir.

 

· Hafta da en az bir gün DGS koordinatörleri ve rehberlik sorumluları Fatih DALKIRAN, Mehmet KABLAMA, Melek KARA tarafından DGS rehberlik çalışması yapılacaktır. Bu çalışmada özellikle DGS de geçiş yapılabilecek bölümler, çalışma programları, deneme takip sistemi vs… uygulanacaktır.

 

· Sınıflar ortalama 20 kişi olarak belirlenmektedir.

 

· Tüm derslerde birebir etüt sisteminden öğrencilerimiz yararlanabilecektir. Bu sistemde öğrencilerimiz randevu yöntemi ile çözemediği ya da anlamadığı konularda etüt alabilirler.

 

DGS KURS PROGRAMI (600 SAAT)

 

(Dikey Geçiş Sınavı Kurs Programı)

 

       TEMEL MATEMATİK

 20 SAAT                                            

       MATEMATİK

 180 SAAT

       GEOMETRİ

 40 SAAT

       SAYISAL MANTIK

 20 SAAT

       SÖZEL MANTIK

 20 SAAT

       MATEMATİK SORU ÇÖZÜMÜ

 120 SAAT

       TÜRKÇE

 80 SAAT

       DGS YAZ KAMPI (HEDİYE)

 120 SAAT

        TOPLAM  600 SAAT

 

 


 

 

 

DGS Kursu Ankara, DGS Kursu l Artıvizyon Kariyer
DGS Kursu Ankara, DGS Kursları Ankara

 

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

 

Ön lisans mezunlarının katılabildiği 4 senelik lisans öğrenimine geçiş yapmak için her sene ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavıdır.

 

Dikey Geçiş Sınavındaki (DGS) soruların içeriği ve dağılımı nedir?

 

DGS`de sayısal ve sözel sorular genelde mantığa yöneliktir; üniversiteye giriş sınavı ile benzerlik göstermez, logaritma ve trigonometri gibi zor konular bulunmaz. Ancak son yıllarda ‘Fonksiyon’ konusu eklenmiş bulunmaktadır.

 

Puan hesaplaması nasıldır, kaç net ile istediğim bölüme girebilirim?

 

Katsayılar her sene sınava giren kişi sayısına göre değiştiğinden her sene puan hesaplanması farklı olur, sitemizde her yıl puan hesaplama robotu güncellenmektedir.

 

Öncelikle istediğiniz bölüme kaç net ile girebileceğiniz ÖBP`niz (Ön lisans Başarı Puanınınız) ile orantılıdır. O yüzden bizim size su kadar net yaparsanız su bölüme girersiniz dememiz yanlış olacaktır. Zaten hedefinizin de 60`da 60 olması gerekmektedir. Bu yarışta bir soru bile önemlidir. O yüzden yapacağınız netler belli olsa bile sadece o netleri yapmak için çalışmanıza imkân yoktur çünkü yukarıda da gördüğünüz gibi soru dağılımı her sene değişebilir. (Not: ÖBP, öğrencinin mezun olduğu okula ve yıla göre aldığı diploma notu istatistiklerine göre belirlenen ortalama bir puandır. En yükseği 100, öğrenci ne alırsa alsın, en düşüğü 50 olarak belirlenen not 0,8 ile çarpılıp ÖBP bulunur. Elde edilen ÖBP de 0,6 ile çarpılıp DGS puanına eklenir.

 

Sınava başvurular ne zaman? Başvuru formlarını nereden alabilirim?

 

Mayıs ayı içinde başvurular gerçekleşmektedir. Başvurular Meslek Yüksekokulları Müdürlükleri, ÖSYM İl Sınav Yöneticiliklerinden yapılmaktadır.

 

Sınav ne zaman, nerelerde yapılır?

 

Sınav genelde temmuz ayının ikinci haftası pazar günü Üniversite Rektörlüklerinin bulunduğu kentlerde ve KKTC de sadece Lefkoşe`de yapılır.

 

Sınava kaç kez girme hakkım vardır, mezun olduktan sonra kaç sene sınava girebilirim?

 

Sınava giriş sayısında herhangi bir sınır yoktur. (Not: 2007 DGS dahil ve önceki sınavlarda adaylar en fazla 3 defa sınava girebiliyordu. Bu sınır kaldırıldı. )

 

Sınava ikinci kez girmeyi düşünüyorum bir önceki yıl kazanmıştım başvurabilir miyim, başvurabiliyorsam herhangi bir puan kesintisi olur mu?

 

2011 yılına kadar herhangi bir puan kesintisi yapılmazken, 2011 yılı ve sonraki yıllarda Dikey Geçiş Sınavı ile herhangi bir lisans programına yerleştirilen adaylar yerleştirildikleri programlara kayıt yaptırmamış dahi olsalar, 1 yıl sonraki sınava giren adayların puanlarında kesinti yapılacaktır. Yaklaşık 9 puanlık bir kesinti olmaktadır.

 

Sınava girmekten vazgeçtim başvuru sırasında bankaya yatırdığım parayı geri alabilir miyim?

 

DGS Kılavuzunda belirtildiği gibi ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Sınava giriş belgemi kaybettim veya belgem elime ulaşmadı ne yapmalıyım?

 

Yeni belge çıkartmak isteyen adaylar, kılavuzda yapılan açıklamalara uygun olarak bir dilekçe hazırlayıp bu dilekçeye Kılavuzda belirtilen ücreti ödediklerini gösteren dekontu da ekleyerek ÖSYM bürolarına ve genel merkezlerine başvurabilirler. Sınava giriş belgeniz olmadan kesinlikle giremezsiniz.

 

Sayısal bölümden hazırlanacağım. Sınavda sözel bölümden soru yapmak zorunda mıyım?

 

2017-2018 döneminden itibaren hangi bölümden sınava girerse girsin, öğrenci diğer bölümden en az bir net çıkarmak zorundadır. Sayısal bölümden hazırlanan öğrencinin sözel bölümden en az bir net çıkarması gerektiği gibi sözel bölümden hazırlanan öğrencinin de sayısal bölümden en az bir net çıkarması gerekmektedir.

 

ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI'na ulaşmak için BURAYA tıklayın.

 

MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI'na ulaşmak için BURAYA tıklayın. 

 

YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI'na ulaşmak için BURAYA  tıklayın. 

 

ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ'ne ulaşmak için BURAYA tıklayın.

 

Sizlere en iyi kursu vermek için hiçbir şeyden asla taviz vermiyoruz.

 

Başarılar Dileriz...

 

 

 

 

  

Artıvizyon Kariyer; alanında uzman kadrosuyla KPSS eğitimi veren kalite ve mükemmelliği esas alan anlayışı ile en seçkin eğitim, öğretim ve idareci kadrosunu bünyesinde birleştirmiştir. Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, DGS Kursları artıvizyon kariyer dershanesi ales kursları ankara ankara a grubu dershaneleri ankara ales kursları ankara dgs dershaneleri ankara dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankara dgs kurs fiyatları ankara dgs kursları dgs ankara kursları dgs dershaneleri ankara dgs kursları ankara kpss a grubu dershaneleri kpss a grubu kursları kpss a kadro kursları kpss alan bilgisi kursları kpss alan dershaneleri ankara Dgs Kursu Ankara, Dgs Kursları, Dgs Kursları Ankara, Ankara DGS Kursu, Ankarada Dgs Kursu, Ankaradaki Dgs Kursları, Ankara Dgs Kurs fiyatları, ücretleri ne kadar, dgs kursu ankara, dgs kursları, dgs kursları ankara, ankara dgs kursu, ankarada dgs kursu, ankaradaki dgs kursları, ankara dgs kurs fiyatları, dgs kursu kızılay, dgs kursları kızılay, başkent dgs kursu, dgs kursu başkent, kazanma garantili dgs kursu, ücretleri ne kadar kursu veren dershaneler ankara idari yargı dershane anlara idari yargı dershaneleri ankara ankarada kaymakamlık kursu en iyi kaymakamlık kursu ankara kaymakamlık kursu tavsiye öneri yorum. dgs kursu ankara, dgs kurslari ankara, dgs ankara kursu, DGS Kursu Ankara, Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, en iyi dgs kursu ankara en iyi dgs kursu kızılay ankara kaliteli dgs kursu ankara en iyi hoca kadrosu ankara dgs kurs kampanyası ankara dgs kurs kampanyaları ankara dgs kursu kampanyası ucuz dgs kursu ankara dgs kurs ücretleri ankara dgs kurs  fiyatları ankara dgs kursu fiyatları ankara dgs kursları ankara dgs  kursları kızılay ankara kızılay dgs kursları dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankara kızılay dgs kursu kızılay ankara dgs kursu dgs kursları kızılay ankara dgs kurs ankara kızılay ankara dgs kurs kızılay ankara kızılay dgs kurs ankara kızılay  dgs kurs ankara dgs kurs tavsiye ankaradaki, gidebileceğiniz kurs önerileri ve yorumları ankarada en iyi dgs kursu ankarada en iyi dgs kursu ankara dgs kursu tavsiye ankara dgs kursu tavsiye ankarada en iyi dgs kursu hangisi ankarada en iyi dgs kursu hangisi ankara dgs hazırlık kursları ankara dgs hazırlık dershaneleri ankara ankara dgs kursu tavsiye ankarada en iyi dgs kursu ankara ankarada en iyi dgs kursu hangisi dgs kursu veren dershaneler ankara dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankarada en iyi dgs kursu hangisi dgs kurslari ankara kizilay ankara dikey geçiş kursu ankara dikey gecis kurslari ankara kizilay dgs yaz kursları

 

 
Artıvizyon Kariyer Merkezi:

Adres: Ziya Gökalp Cad. İnkılap Sk. No:19 Kat:4-5 Kızılay/ANKARA

 

Telefon Numaralarımız:

 

TEL : (0312) 431 9090

GSM: (0532) 383 0613

 

İletişim ve Ön Kayıt Formu

 

Önkayıt Yaptırmak İçin

Lütfen Linkteki Formu Doldurun.


Copyright © Artıvizyon. Telif Hakları ARTIVİZYON.COM.TR'ye Aittir.  

ADMEDYA.NET