Artıvizyon Kariyer l DGS Kursu Ankara, DGS Kursları Dgs Kursu, Dgs Kursu Ankara, Dgs Kursları, Dgs Kursları Ankara, Ankarada Dgs Kursu, Ankaradaki Dgs Kursları, Ankara Dgs Kurs fiyatları, ücretleri ne kadar Dgs Kursu Ankara, Garantili Ankara Dgs Kursu, Dikey Geçiş Sınavı Kursu Ankara, Ankara Dgs Kursları, Ankara Dgs Kursu, Dgs Kursları Ankara, Ankara Dgs Kurs Fiyatları dgs yaz kursları

Artıvizyon Kariyer l DGS Kursları Ankara Dgs Kursları Ankara, ankara dgs kursu, ankara dgs kursları, ankara dgs dershaneleri, ankara kpss a kadro kursları, kpss b kadro kursları, kpss b grubu kursları, ankara dgs dershane fiyatları, ankara dgs kurs fiyatları, ankara dgs kurslar  dgs kursu, dgs kursu ankara, dgs kursları, dgs kursları ankara, ankara dgs kursu, ankarada dgs kursu, ankaradaki dgs kursları, ankara dgs kurs fiyatları, dgs kursu kızılay, dgs kursları kızılay, başkent dgs kursu, dgs kursu başkent, kazanma garantili dgs kursu, ücretleri ne kadar dgs yaz kursları

 

DGS Kursu, DGS Yaz Kampı Kursları Ankara


 


 

 


 


DGS KURS PROGRAMI (600 SAAT)

(Dikey Geçiş Sınavı Kurs Programı)

 TEMEL MATEMATİK

 20 SAAT                                              

 MATEMATİK

 180 SAAT

 GEOMETRİ

 40 SAAT

 SAYISAL MANTIK

 20 SAAT

 SÖZEL MANTIK

 20 SAAT

 MATEMATİK SORU ÇÖZÜMÜ

 120 SAAT

 TÜRKÇE

 80 SAAT

 DGS YAZ KAMPI (HEDİYE)

 120 SAAT

 GÜNCEL VİDEO DERSLERİ  360 SAAT
 TOPLAM  960 SAAT

 

 

FIRSATLARLA DOLU DGS KURSU

 

 TEMEL MATEMATİK 20 SAAT
MATEMATİK 140 SAAT
GEOMETRİ 40 SAAT
SAYISAL VE SÖZEL MANTIK 60 SAAT
TÜRKÇE 60 SAAT
ÖĞRENCİYE ÖZEL ÇİZELGELİ REHBERLİK
100 SAAT MATEMATİK SORU ÇÖZÜMÜ
HER DERSE AYRI FASİKÜL
KONU ANLATIM KİTAPLARI
SORU BANKALARI
KURUMSAL YAPRAK TESTLER
20 ADET KURUM İÇİ DENEME
20 ADET TÜRKİYE GENELİ DENEME
20 ADET YAZ KAMPI DENEMESİ
180 SAAT DGS YAZ KAMPI HEDİYE

VIP TADINDA KAÇIRILMAYACAK DGS KURSU

Sizlere en iyi kursu vermek için hiçbir şeyden taviz vermiyoruz.
DGS Kursu Ankara, DGS Kursu l Artıvizyon Kariyer l Garantili DGS Kursu Ankara, DGS Kursu Ankara
 

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Sınavı Hakkında Sık Sorulan Sorular:

Dikey Geçiş Sınavı Nedir?
Önlisans mezunlarının katılabildiği 4 senelik lisans öğrenimine geçiş yapmak için her yıl ÖSYM tarafından yapılan sınavdır.

Dikey Geçiş Sınavına (DGS) kimler başvurabilir?
Yüksek öğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksek okulları ve Açıköğretim önlisans programlarından mezun olma şartı vardır. O yıl son sınıfta olup ta staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmemiş olan adaylarda başvurabilirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksek okullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurtdışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylarda DGS’ye başvurabilirler. Açıköğretim ve meslek yüksek okullarının önlisans programlarından mezun olanlardan kendi alanlarındaki Açıköğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin bu sınava girmeleri GEREKMEMEKTEDİR. Bu durumdaki adaylar kendi alanlarındaki Açıköğretim lisans programlarına doğrudan kayıt hakkına sahiptirler.


Dikey Geçiş Sınavındaki soruların içeriği ve dağılımı nedir?
DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. 60 sayısal ve 60 sözel olmak üzere toplam 120 sorudan oluşur.

DGS Sınavı Saat kaçta başlar ve ne kadar sürer?

Sınav saat 9:30 da başlayacak ve süre 140 dakika olacaktır.


DGS Puan hesaplaması nasıldır, kaç net ile istediğim bölüme girebilirim?
Katsayılar her sene sınava giren kişi sayısına göre değiştiğinden her sene puan hesaplanması farklı olur. Öncelikle istediğiniz bölüme kaç net ile girebileceğiniz AÖBP’niz ( AÖBP: Açılımı Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanıdır) ile orantılıdır. O yüzden şu kadar net yaparsanız şu bölüme girersiniz demek yanlış olur. Bu yarışta bir soru bile çok önemlidir . O yüzden yapacağınız netler belli olsa bile sadece o netleri yapmak için çalışmanıza imkan yoktur çünkü yukarıda da yazıldığı gibi soru dağılımı her sene değişebilir.


DGS Sınava başvurular ne zaman?
Genelde Nisan ayı içinde başvurular gerçekleşmektedir.

 

DGS Başvuru formlarını nereden alabilirim?

Başvurular Meslek Yüksekokulları Müdürlükleri, ÖSYM İl Sınav Yöneticilikleri ve AÖF Bürolarından yapılmaktadır.

 

DGS Sınavı ne zaman ve nerelerde yapılır?
Sınav genelde Temmuz ayının 3. haftası Pazar günü Üniversite Rektörlüklerinin bulunduğu kentlerde ve Lefkoşa’da yapılır.


DGS Sınavına kaç kez girme hakkım vardır, mezun olduktan sonra kaç sene sınava girebilirim?
Sınava giriş sayısında herhangi bir sınır yoktur.

 

DGS Sınavına ikinci kez girmeyi düşünüyorum bir önceki yıl kazanmıştım başvurabilir miyim, başvurabiliyorsam herhangi bir puan kesintisi olur mu?
Sınavı bir önceki yıl kazanmış olsanız bile sınava girebilirsiniz. Puan düşmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
 

DGS Sınavına girmekten vazgeçtim başvuru sırasında bankaya yatırdığım parayı geri alabilir miyim?
DGS Kılavuzunda belirtildiği gibi ücret iadesi yapılamamaktadır.


DGS Sınavına giriş belgemi kaybettim veya belgem elime ulaşmadı ne yapmalıyım?
Yeni belge çıkartmak isteyen adaylar, kılavuzda yapılan açıklamalara uygun olarak bir dilekçe hazırlayıp bu dilekçeye Kılavuzda belirtilen ücreti ödediklerini gösteren dekontu da ekleyerek ÖSYM bürolarına ve genel merkezlerine başvurabilirler. Sınava giriş belgeniz olmadan kesinlikle giremezsiniz.


DGS Sınav Tercihlerimi sınavdan öncemi yoksa sonramı yapacağım?
DGS’de tercihler sınavdan sonra yapılmaktadır.


Kaç tercih yapabilirim?
Şimdiye kadar uygulanan DGS sınavlarında toplam 30 tercih yapma hakkı vardır.


Tercihlerimde istediğim bölümü yazabilir miyim?
Tercihlerinizde sadece mezun olduğunuz bölümle ilgili YÖK tarafından belirlenmiş bölümleri tercih edebilirsiniz.


Tercihlerde geçmiş yılların puanlarına bakarak Lisans bölümü seçmek doğru  mu?
Dikey Geçiş yapılabilen bölümlerin kontenjanları ne yazık ki çok az sayıda.Bu sebepten bazı bölümlerin puanlarında ciddi şekilde oynamalar olabiliyor. Puanları sadece fikir verme açısından değerlendirerek tercih yaparsak en doğru kararı vermiş oluruz.


Lisans bölüm puanları nasıl belirleniyor?
Lisans puanları ÖSYM sınavlarında olduğu gibi tamamen öğrencilerin tercihlerine göre belirlenir. Kılavuzda verilen puanlar sadece öğrenciye fikir verebilmesi için yazılmaktadır.


DGS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?
Sınav sonuçları genel olarak sınav tarihinden itibaren yaklaşık 1 ay içerisinde www.osym.gov.tr adresinden açıklanır.


DGS sınav sonuç belgem gelmedi, ne yapmalıyım?
Sınav sonuç belgenizi Ankara'daki ÖSYM bürosundan veya size en yakın ÖSYM bürosundan bizzat yada yakınlarınız aracılığı ile başvurarak alabilirsiniz.


Sınavda Örgün Eğitimi Kazandım. Aynı Anda Açıköğretim' dede okuyabilir miyim?
Evet ülkemizde 2. üniversite yasası vardır. Onun için hem açıköğretimi hem de örgün eğitimi aynı anda okuyabilir ikisine de kayıt yaptırabilirsiniz.

 

 

 

Başarılar Dileriz... ARTIVİZYON KARİYER...

 

 

 

  

Artıvizyon Kariyer; alanında uzman kadrosuyla KPSS eğitimi veren kalite ve mükemmelliği esas alan anlayışı ile en seçkin eğitim, öğretim ve idareci kadrosunu bünyesinde birleştirmiştir. Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, DGS Kursları artıvizyon kariyer dershanesi ales kursları ankara ankara a grubu dershaneleri ankara ales kursları ankara dgs dershaneleri ankara dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankara dgs kurs fiyatları ankara dgs kursları dgs ankara kursları dgs dershaneleri ankara dgs kursları ankara kpss a grubu dershaneleri kpss a grubu kursları kpss a kadro kursları kpss alan bilgisi kursları kpss alan dershaneleri ankara Dgs Kursu Ankara, Dgs Kursları, Dgs Kursları Ankara, Ankara DGS Kursu, Ankarada Dgs Kursu, Ankaradaki Dgs Kursları, Ankara Dgs Kurs fiyatları, ücretleri ne kadar, dgs kursu ankara, dgs kursları, dgs kursları ankara, ankara dgs kursu, ankarada dgs kursu, ankaradaki dgs kursları, ankara dgs kurs fiyatları, dgs kursu kızılay, dgs kursları kızılay, başkent dgs kursu, dgs kursu başkent, kazanma garantili dgs kursu, ücretleri ne kadar kursu veren dershaneler ankara idari yargı dershane anlara idari yargı dershaneleri ankara ankarada kaymakamlık kursu en iyi kaymakamlık kursu ankara kaymakamlık kursu tavsiye öneri yorum. dgs kursu ankara, dgs kurslari ankara, dgs ankara kursu, DGS Kursu Ankara, Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, Artıvizyon Kariyer | DGS Kursu Ankara, en iyi dgs kursu ankara en iyi dgs kursu kızılay ankara kaliteli dgs kursu ankara en iyi hoca kadrosu ankara dgs kurs kampanyası ankara dgs kurs kampanyaları ankara dgs kursu kampanyası ucuz dgs kursu ankara dgs kurs ücretleri ankara dgs kurs  fiyatları ankara dgs kursu fiyatları ankara dgs kursları ankara dgs  kursları kızılay ankara kızılay dgs kursları dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankara kızılay dgs kursu kızılay ankara dgs kursu dgs kursları kızılay ankara dgs kurs ankara kızılay ankara dgs kurs kızılay ankara kızılay dgs kurs ankara kızılay  dgs kurs ankara dgs kurs tavsiye ankaradaki, gidebileceğiniz kurs önerileri ve yorumları ankarada en iyi dgs kursu ankarada en iyi dgs kursu ankara dgs kursu tavsiye ankara dgs kursu tavsiye ankarada en iyi dgs kursu hangisi ankarada en iyi dgs kursu hangisi ankara dgs hazırlık kursları ankara dgs hazırlık dershaneleri ankara ankara dgs kursu tavsiye ankarada en iyi dgs kursu ankara ankarada en iyi dgs kursu hangisi dgs kursu veren dershaneler ankara dgs kursları ankara dgs kursları kızılay ankarada en iyi dgs kursu hangisi dgs kurslari ankara kizilay ankara dikey geçiş kursu ankara dikey gecis kurslari ankara kizilay dgs yaz kursları

  ankara dgs yaz kursları ankara, dgs kampı ankara, dgs yaz kampı kursları

 
Artıvizyon Kariyer Merkezi:

Adres: Ziya Gökalp Cad. İnkılap Sok.
No:19 Kat: 4 - 5   Kızılay / ANKARA
 

Telefon Numaralarımız:

 

TEL : (0312) 431 9090

GSM: (0532) 383 0613

 

İletişim ve Ön Kayıt Formu

 

Önkayıt Yaptırmak İçin

Lütfen Linkteki Formu Doldurun.


Copyright © Artıvizyon. Telif Hakları ARTIVİZYON.COM.TR'ye Aittir.  

ADMEDYA.NET